Чи включается військовий збір до витрат підприємця на загальній системі?

Чи може підприємець на загальній системі включати до витрат суму сплаченого військового збору (далі — ВЗ), нарахованого на доходи від здійснення господарської діяльності?

Ні, не може. Пояснимо чому.

Підприємець є платником ВЗ на підставі п. 162.1, пп. 1.1 п. 161 підрозділ. 10. Розд ХХ Податкового кодексу (далі — ПК).

Для підприємців на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткуванняВЗ є чистий річний оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом, отриманим від господарської діяльності (виручка у грошовій та натуральній формі), і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з такою діяльністю (пп. 164.1 .3, п. 177.2, пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Тобто підприємці за результатами звітного року самостійно розраховують ВЗ у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, і його відображають у річній податковій декларації та сплачують в терміни, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період. Такий розрахунок наводиться в додатку Ф2 до декларації про доходи (нова редакція буде діяти з 31.12.16 р).

Перелік витрат підприємця, які безпосередньо пов'язані з отриманням доходів від здійснення господарської діяльності, наведено в п. 177.4 ПК. Зауважимо, що витрат на сплату ВЗ в ньому немає.

Значить, на сьогодні у підприємця немає підстав включати суму сплаченого ВЗ до витрат.

Зверніть увагу: в проекті змін до ПК (№ 5368 Законопроект від 07.11.16 р) ПП. 177.4.3 викладено в такій редакції: «до переліку витрат відносяться суми податків, зборів, які пов'язані з господарською діяльністю такого підприємця ...». Сподіваємося, що при такому формулюванні податківці не стануть заперечувати проти включення до витрат не тільки ЄСВ, а й ВЗ. Оскільки зміни носять уточнюючий характер, можливо, ДФС надаватиме більш лояльні роз'яснення щодо витрат підприємця за рік 2016.

0
14:05
466

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!