Декларуємо доходи за 2016 рік

Форма декларації передбачає віднесення осіб, що мають обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи, до однієї із трьох категорій:

  • громадяни;
  • особи, що провадять незалежну професійну діяльність;
  • підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Особи, віднесені до категорії «громадяни», повинні подати Декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації до 1 травня 2017 року. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03 травня 2017 року.

До цієї категорії віднесені, зокрема, громадяни, які в 2016 році отримували:

  • доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом, в тому числі:

— від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна;

— продажу (обміну) власного майна;

— продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;

  • спадщину (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
  • інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами;
  • іноземні доходи.

Cуму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації, громадяни сплачують самостійно до 01 серпня 2017 року.

Громадяни, які займаються незалежною професійною діяльністю, віднесені до категорії «особа, яка провадить незалежну професійну діяльність», повинні подати декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік до 3 травня цього року. Останній день сплати податку – 31 липня 2017 року.

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), віднесені до категорії «підприємці», декларацію повинні подати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу або року. Останній день подачі декларації за 2016 рік – 09 лютого 2017 року, а граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб – 17 лютого 2017 року.

Звертаємо увагу наших читачів на те, що їм необхідно самостійно визначити, до якої категорії вони відноситься (і, відповідно, в якій клітинці рядка 8 розділу I Декларації слід проставити відмітку).

Теоретично, таких категорій всього три «громадянин», «особа, що провадить незалежну професійну діяльність» та «підприємець». І тому виникають питання: Як визначитись з категорією, наприклад, особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, та одночасно здійснює підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування? Чи фізичній особі-підприємцю на загальній системі оподаткування, котра, окрім доходів від підприємницької діяльності, отримала ще й доходи (в Україні та/чи іноземні доходи) як звичайний громадянин?

На ці та подібні питання надано роз’яснення у листі ДФС України від 12.12.16 №39537/7/99-99-13-01-03-17 «Про порядок декларування доходів фізичних осіб», про який згадують численні інтернет-ресурси. На офіційному сайті територіального органу ДФС у Кіровоградській області розміщено додатки до вказаного листа — приклади та роз’яснення щодо заповнення Декларації про майновий стан та доходи за 2016 рік, які можуть стати в нагоді нашим читачам.

Крім того, у листі ДФСУ від 12.12.2016 р. № 39537/7/99-99-13-01-03 «Про порядок декларування доходів фізичних осіб» податківці нагадують, що платники податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі визначеному пп. "є" п. 176.1 ст. 176 Кодексу, за результатами 2016 року не повинні подавати декларацію (унаслідок запровадження єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасування пп. "є" п. 176.1 ст. 176 Кодексу).

Декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, відправляти її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного терміну подання.

Насамкінець зазначимо, що платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію упродовж всього року.

0
13:25
717

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!