Для повноцінного страхового стажу платники ЄП I групи повинні сплачувати не менше 704 грн ЄСВ

Пенсійний фондзвертає увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до I групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити ЄСВ за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого ЄСВ.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн на місяць (3200 грн х 22%).

Отже, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн щомісяця.

Водночас для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (тобто 704 грн).

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

0
14:15
637

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!