Нарахування ЄСВ для фізичних осіб підприємців

ФОП — платники єдиного податку, ФОП на загальній системі оподаткування таособи, які провадять незалежну професійну діяльність, не нараховують і не сплачують ЄСВ на суми допомоги по тимчасовій втраті працездатності та в зв'язку з вагітністю та пологами, оскільки такі суми не визначені Законом №2464 в якості бази для зазначених платників (див. пункти 2 і 3 частини першої статті 7 Закону №2464).

ФОП — платники єдиного податку першої або другої групи на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування і зобов'язані сплачувати ЄСВ незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Якщо працівнику, прийнятому на основне місце роботи в перший робочий день місяця, не збігається з календарним першим числом місяця, нарахована заробітна плата менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, єдиний внесок слід нарахувати з мінімальної заробітної плати, оскільки працівник відпрацював повністю всі робочі дні в даному місяці.

Якщо найманому працівнику, який в звітному місяці повернувся з відпустки, визначеної ст.4 Закону про відпустки (крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону про відпустки), нарахована заробітна плата менше розміру

мінімальної заробітної плати, то суму нарахованої заробітної плати слід додати до інших доходів працівника, отриманих в цьому місяці від роботодавця (зокрема, оплати частини відпустки, що припадає на звітний місяць). У разі, якщо загальна місячна сума отриманого доходу виявиться менше мінімальної заробітної плати, необхідно нараховувати ЄСВ на мінімальний розмір заробітної плати.

Якщо найманому працівникові в звітному місяці нараховано заробітну плату і відпускні, в т.ч. перехідні, сукупний розмір яких перевищує двадцять п'ять прожиткових мінімумів, ЄСВ нараховується в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яка застосовується окремо для кожного місяця, за який

здійснені нарахування (згідно з пп. 2 п. 3 розд. IV Інструкції 449).

Якщо розмір середнього заробітку, нарахованого мобілізованому працівнику, дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати, ЄСВ нараховується на фактично нараховану суму. Однак, якщо розмір нарахованого середнього заробітку менше розміру мінімальної заробітної плати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (22 відсотки).

Якщо винагорода за договором ЦПХ нараховується не за основним місцем роботи, то ЄСВ нараховується на фактичний розмір винагороди за договором ЦПХ у межах максимальної бази нарахування ЄСВ.

Якщо винагорода за договором ЦПХ нараховується працівнику за основним місцем роботи, то суму такої винагороди слід додати до інших доходів працівника, отриманим в цьому місяці від роботодавця (заробітна плата, відпускні, лікарняні тощо). У разі, якщо загальна місячна сума отриманого доходу виявиться менше

мінімальної заробітної плати, необхідно нараховувати ЄСВ на мінімальний розмір заробітної плати.

Якщо найманий працівник працює неповний робочий за основним місцем роботи і отримує заробітну плату меншу за мінімальну, роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до певної бази нарахування незалежно від її розміру.

Сума середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні найманого працівника (в т.ч. за рішенням суду), виплачена роботодавцем, не є базою нарахування ЄСВ.

0
18:10
531

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!