Розміри штрафів за несвоєчасну сплату податків

ДФС у листі від 09.12.2016 р. №26780/6/99-99-12-02-01-15 серед іншого згадала про розмір штрафів за несвоєчасну сплату податків.

Порядок сплати ПДВ

Оскільки лист було присвячено питанню реєстрації податкових накладних та декларування ПДВ, то податківці вказали в ньому про порядок сплати задекларованої суми ПДВ. Відповідно до п. 203.2 ПКУ сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації з ПДВ, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ПКУ для подання податкової декларації.

Як відомо, відповідно до п. 203.1 ПКУ декларація з ПДВ подається за кожень місяць протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Штраф за несвоєчасну сплату податків

За несвоєчасну сплату ПДВ платника податку буде притягнуто до штрафу, встановленому пунктом 126.1 ПКУ. Ця норма є загальною для всіх видів податків.

Нагадаємо, що за цією нормою, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Тож подбайте про своєчасну сплату податків, аби не сплачувати штрафи за таке порушення.

Джерело:«Дебет-Кредит»
0
13:50
643

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!