Зміни до Податкового кодексу

Зміни до Податкового кодексу: із грудня (ІV кварталу) 2016 року закриваються додаткові електронні ПДВ-рахунки спецрежимників

Уряд прийняв Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» № 5132.

Зокрема цей закон передбачає закриття додаткових електронних ПДВ-рахунків, відкритих відповідно до п. 2001.2 ПКУ платникам-сільгосппідприємствам, які обрали спецрежим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, із дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період — за ІV квартал 2016 року .

Окрім того, згаданий щойно закон уносить і деякі зміни до ПКУ в частині бюджетного відшкодування, а саме:

1) передбачає проведення документальних перевірок платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

  • за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
  • із придбання товарів/послуг у платників податку, що використовували спецрежим оподаткування, визначений ст. 209 ПКУ;

2) тимчасово, до 01 січня 2019 року:

  • не підлягають поверненню суми бюджетного відшкодування (у т.ч. ті, які були заявлені та не відшкодовані на дату набрання чинності цим пунктом), розрахунок яких було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями з придбання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до п. 209.7 ПКУ, які не були фактично отримані отримувачем;
  • датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених згідно з п. 209.7 ПКУ, вважається дата, визначена пп. «б» п. 187.1 ПКУ, а датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за операціями з придбання таких сільськогосподарських товарів/послуг — дата, визначена абз. 3 п. 198.2 ПКУ.
0
14:00
625

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!